Gracze z całego świata zostali zmuszeni do wstrzymania oddechu, bo przenośny komputer do gier Valve o nazwie Steam Deck trafi na rynek z opóźnieniem. Premiera urządzenia została przesunięta na 2022 rok.

Oficjalny komunikat firmy Valve zawiera smutne wieści dla tych, którzy nie mogą się doczekać Steam Decka. Produkt trafi na rynek z dwumiesięcznym opóźnieniem, a przyczyną takiego stanu rzeczy mają być zaburzenia w globalnych łańcuchach dostaw. Konsumenci z całego świata mieli już czas do oswojenia się z tego typu sytuacjami, ponieważ niedobory komponentów w branży rozrywki elektronicznej mają miejsce od dłuższego czasu. Nowy przewidywany termin premiery urządzeń Steam Deck to luty 2022 roku. Warto zaznaczyć, że osoby z zabezpieczoną rezerwacją nie stracą swojego miejsca w kolejce, ale daty wszystkich wysyłek będą przesunięte w czasie. Twórcy Steam Decka przepraszają i zapowiadają, że będą na bieżąco informować o wszystkich ewentualnych zmianach.

Na pocieszenie warto dodać, że dziś – 12 listopada 2021 roku o godzinie 19:00 odbędzie się konferencja Valve, która zostanie poświęcona Steam Deckowi. Wszystko będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie projektu.