Mod VHVR do gry Valheim umożliwi prowadzenie rozgrywki z zupełnie innej perspektywy. Aktualnie dostępna jest wersja beta.

Valheim to gra, która zdołała błyskawicznie podbić serca graczy i wiele wskazuje na to, że taki stan rzeczy potrwa dłużej. Sprzedaż idąca w miliony, ogromna popularność, a wszystko to za sprawą produkcji wymagającej około 1 GB wolnej przestrzeni na dysku. Niezależne szwedzkie studio deweloperskie wrzuca graczy do proceduralnie generowanego świata, gdzie można bawić się z przyjaciółmi, a wymagania sprzętowe nie są przesadnie wysokie. Okazało się to być przepisem na sukces. Teraz możemy liczyć także na to, że fani Valheim będą go udoskonalać za sprawą modów.

Brandon Mousseau udostępnił mod do gry Valheim. To na razie wersja beta, a celem wspomnianego moda jest umożliwienie gry w trybie VR. Mousseau tłumaczy, że do zabawy niezbędny będzie framework BepInEx. VHVR zostało stworzone z myślą o graniu na siedząco, gdzie kluczową rolę nadal odgrywa klawiatura i myszka. Warto podkreślić, że nie ma opcji na oglądanie rozgrywki z perspektywy trzeciej osoby. Działanie moda możemy obejrzeć na krótkim nagraniu, natomiast sam mod dostępny jest w serwisie Nexus Mods.