Tematyka wampirów (i ich zabójców) wielokrotnie była wałkowana w grach komputerowych z różnym skutkiem. Gry logiczne z elementami strategicznymi, w których występują krwiopijcy to ewenement.

W V-Hunter sterujemy tytułowym łowcą potworów, którego zadaniem będzie pozbycie się zróżnicowanych zagrożeń (w tym wampirów). Przewidziano 60 poziomów rozgrywanych w zróżnicowanych środowiskach i łącznie 15 typów przeciwników. Do tego unikalne przedmioty (od wody święconej, po dynamit i pistolety), które okażą się pomocne w wykonywanych misjach. Każdy o swojej specyfice i przydatny na innych przeciwników.

W rozgrywce możemy spodziewać się, że przeciwnicy będą zachowywać się w zróżnicowany sposób, a dodatkową atrakcją mają być turowe potyczki z bossami. Większość etapów została zaprojektowana w taki sposób, by dało się je rozwiązać w kilka minut. W nagrodę za osiągnięcia możemy liczyć na unikalne wdzianka dla naszego bohatera. Łącznie sześć kostiumów. Premierę na Steamie zaplanowano na 15 maja 2023 r.