Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru opublikowało właśnie, dostępną w popularnych formatach elektronicznych, premierową grę weterana polskich paragrafówek Beniamina Muszyńskiego.

Akcja Utopii toczy się w odległej przyszłości, w świecie Megiddo, znanym z wcześniejszej twórczości tego autora (znajomość tego uniwersum nie jest jednak konieczna, by cieszyć się przygodą). Bohater – artysta, nieprzystosowany społecznie pacjent ośrodka naprawczego – sprawnie wprowadza gracza-czytelnika w tę ponurą, dystopijną rzeczywistość, a gracz szybko zaczyna podejmować decyzje, które będą miały wpływ na losy protagonisty oraz – być może – i całego uniwersum.

Mechanika jest prosta, ograniczając się wyłącznie do wędrówki pomiędzy wybieranymi przez gracza paragrafami (tych jest niemal 400) i okazjonalnego zbierania informacji. Co warto podkreślić: gra ma kilka (nie zawsze szczęśliwych) zakończeń, a ich odkrywanie może znacznie wydłużyć lekturę.

Gra książkowa jest dostępna na stronie Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru, a my – korzystając z okazji – przypominamy nasz tekst o historii paragrafówek w Polsce.