Na kanale YouTube Jesse Taylora możemy obejrzeć możemy obejrzeć nagranie z rozgrywki w remake klasycznego Uridium (wersji z Commodore 64) stworzony na Unity Engine 4 i wykorzystujący możliwości nowej platformy… jedynie do odrobiny fajerwerków wizualnych.

Rdzeń rozgrywki w Uridium został zachowany, z dokładnością do dynamiki gry i automatu losującego. Tak, to wciąż to samo, zręcznościowe, wspaniałe Uridium. Zobaczcie sami:

Czy istnieje szansa na wydanie remake’u? Dowiemy się, jeśli Andrew Braybrook da zielone światło autorowi. Uridium na razie pozostanie w naszej pamięci jako piekielnie dobra i innowacyjna strzelanina, w którą graliśmy na C64 i bardzo sprawnie zrealizowanym porcie na ZX Spectrum (na Atari XL/XE nie powstało). Istnieje wprawdzie Uridium 2 na Amigę, ale to już nie to samo. Jest jeszcze jedna wspaniałość inspirowana Uridium – Hyper Sentinel z 2018 roku, który jest luźną, współczesną adaptacją gry ze sporą ilością zmian w stosunku do oryginalnej mechaniki. Jednak miło byłoby zobaczyć bardziej surowy wariant Uridium na PC i konsolach. Ot, takie małe marzenie…