…i w rytmie synthwave. Autorzy pikselartowego point and clicka obiecują dziesiątki odniesień do klasyki kina z epoki, a na pierwszym planie rozgrywać się będzie akcja dotycząca…

…zgadliście – ocalenia świata przez inwazją obcych. Bohaterami tej przygodówki są Vinny, Nick i Tony, którzy tuż przed świętami Bożego Narodzenia dostają do rąk dekoder kablówki i próbują odszyfrować kanał dla dorosłych. Zamiast dawki treści dla dojrzałych (lub nie) widzów odbierają jednak sygnał SOS od statku kosmicznego, który awaryjnie ląduje w pobliskim lesie.  Niestety, kosmici nie są tak przyjaźni, jak mogłoby to wynikać z wybranych filmów sci-fi. Autorzy gry, studio ESDigital Games, obiecuje nam hołd dla klasyków kina lat 80., od The Goonies, przez Monster Squad, Terminatora, Aliens, po The Lost Boys. Troje przyjaciół będzie związanych ze sobą relacjami, zależnymi od podejmowanych przez nas decyzji, co będzie miało bezpośredni wpływ na dostępne metody rozwiązywania zagadek i kwestie dialogowe.

W opisie gry wspominane są czasy, gdy Commodore 64 był królem, więc oczekujemy wersji na C64. W obecnej wersji, jeszcze w tym roku Unsual Findings zapowiadane jest na PC (Steam), konsole Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Na Steamie dostępne jest demo gry.