Lata 80. to czasy prawdziwego odrodzenia sci-fi i horrorów dzięki rynkowi VHS. Wykorzystanie animatroniki i kukiełek było wtedy powszechne w przemyśle filmowym, by potwory i stworzenia wyglądały przerażająco i realistycznie. Syntezator również stał się powszechną rzeczą i sposobem na tworzenie nowych, ekscytujących dźwięków. Deregulacja programów telewizyjnych dla dzieci dała nam najlepsze sobotnie poranne kreskówki, jakie widział świat. Gry wideo stały się niezwykle popularne dzięki domowym konsolom do gier wideo trzeciej generacji.

Jednym z głównych motywów przewodnich Unusual Findings jest miłość do przeszłości. Zapowiedziana przygodówka point and click (osadzona w latach 80.) będzie przypominać nam o tym przez cały czas. Poznamy w niej Vinniego, Nicka i Tony’ego – grupę przyjaciół, których łączy miłość do komiksów, filmów i gier. W wigilię Bożego Narodzenia postanawiają zrobić to, o czym marzył każdy nastolatek w tamtych latach: zdobyć za darmo płatną kablówkę dla dorosłych. Kto by pomyślał, że ten prosty pomysł zaprowadzi ich w podróż pełną tajemnic, niebezpieczeństw i dreszczyku emocji? Nasze działania, interakcje i rozmowy z mieszkańcami wpłyną na relacje bohaterów Unusual Findings, a także zmienią bieg wydarzeń. Uzyskane od nich niezbędne informacje oraz narzędzia połączymy w swoim inwentarzu, aby zdobyć najbardziej niesamowite urządzenia do rozwiązywania zagadek.

„Uwielbiamy lata 80. Niewiele rzeczy w grach wideo z tego okresu jest tak ikonicznych jak piksele i mamy na myśli DUŻE piksele. Oczywiście nie chcieliśmy, aby nasza gra wyglądała dokładnie tak, jakby była zrobiona w latach 80., ponieważ ograniczenia technologiczne w tamtych czasach były dość znaczące. Chcieliśmy po prostu odtworzyć styl bez tych ograniczeń.” – deweloperzy studia Epic Llama

Unusual Findings ma pojawić się w 2021 roku na komputerach PC. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.