Uni-joy zamierza nam sprzedać uniwersalny joystick – w podstawowej wersji z dwoma przyciskami fire (podłączonymi do tego samego portu), ale w wielu dostępnych wariantach, uwzgledniających specyfikę komputerów i konsol z wbudowanym złączem DE-9.

O współczesnych problemach z dostępnością klasycznych, cyfrowych joysticków wspominaliśmy w tym materiale. Pretekstem oczywiście był Unithor, którego ergonomicznej konstrukcji mogłyby pozazdrościć najlepsze manipulatory z lat 90. Polska firma Uni-joy rozpoczyna kampanię na Kickstarterze, która już w momencie ogłoszenia obserwowało prawie 900 osób. Szczegółowe informacje na temat projektu Unithor w wersjach Basic i Assebler można znaleźć w tym miescu.

Wariant cyfrowy (z wtyczką DE-9), przeznaczony dla komputerów 8- i 16-bitowych oferuje dwa przyciski fire w rączce, ergonomiczną konstrukcję w czerni, z czerwonymi przyciskami, matowe wykończenie i gumowe podkładki. Wersja Assembler – to urządzenie z wtyczką USB, płytką z elektroniką (i opcją mapowania przycisków fire), wkręcanymi przyssawkami, podświetleniem LED RGB, force feedbackiem umieszczonym w drążku oraz czterema pomocniczymi i czterema pełonowymiarowymi przyciskami fire umieszczonymi w podstawie. Ten model może także współpracować z ZX Spectrum, Amstradem CPC oraz MSX-em.

PS Na dobry początek 200 sztuk Unithorów po 49 euro (w podstawowej edycji) dla uważnych obserwatorów i szybkich klikaczy…