W przyszłym roku na PC i stacjonarnych konsolach będziemy mogli zagrać w najnowsze dzieło warszawskeigo studia Duality Games (odpowiedzialnych m.in. za Barn Finders). Tym razem filmowy zwiastun zabierze nas w świat horroru (przeznaczonego do eksploracji na własną odpowiedzialność).

Unholy – pojawi się na PC i konsolach (PlayStation 5, Xbox Series X i S) w 2023 r. Tym razem zamiast przekopywać zapomniane stodoły gdzieś pośród amerykańskich pól i pastwisk zostaniemy brutalnie wrzuceni w świat pierwszoosobowego horroru. Prześledzimy historię zaginięcia małego dziecka w zaniedbanym, postsowieckim mieście, po drodze rozwiązując zagadki i bawiąc się (jak obiecuje deweloper) innowacyjną mechaniką walki. Jednocześnie jako gracz będziemy podróżować pomiędzy rzeczywistością, a pokręconym światem Unholy.

Dwa równoległe światy, zimna rzeczywistość jakiegoś zapomnianego, postsowieckiego miasta we Wschodniej Europie oraz przerażające wizje ze świata Unholy – zamieszkanego przez groteskowe społeczeństwo z bezwzględną kastą kapłanów u władzy. Oprócz intensywnego przeżywania psychologicznego horroru twórcy obiecują również mroczną fabułę (opartą na dziełach Tomasza Strzałkowskiego (dyrektora artystycznego i założyciela Duality Games), miksturę eksploracji, zagadek, infiltracji i skradanki z innowacyjną mechanika strzelania i systemem walki opartym na emocjach (gniew, strach, smutek, chęć interakcji z otoczeniem). Dodatkowym elementem rozgrywki będą maski – noszone przez wszystkich w Unholy, które mogą poprawić nasze umiejętności lub ułatwić wtopienie się w tłum i podszywanie pod przeciwników.