Tło fabularne wskazuje moment w historii, w którym Ziemia została zniszczona i rozwarstwona, stając się niepewnym schronieniem dla jej mieszkańców.

Przyczyny tego niewyjaśnionego kataklizmu wychodzą daleko poza ludzkie rozumienie. Planeta Ziemia, podzielona teraz na siedem równoległych części oraz dotknięta awarią i rozsadzeniem mechanizmu Multiversal (obejmującego ogół kosmosu i rzeczywistych wymiarów) łączy ponownie wszystkie światy ze sobą. Wbrew naszej woli stajemy się sąsiadami tych bardzo różnych kultur i cywilizacji. Sterujemy jednym z siedmiu Heroldów – unikalnych postaci, z których każda pochodzi z innego, spustoszonego uniwersum. Przykładowo, wcielamy się w kreaturę Goo, bezwzględnego zabójcę Executora lub kosmitę Tripoda, wyposażonego w zaawansowany technologicznie egzoszkielet. Podróżujemy między wymiarami w czasoprzestrzeni, przełączamy się między bohaterami i eksplorujemy ruiny podzielonego świata, próbując wpłynąć na jego losy, a także zrekonstruować zniszczony Multiversal. W trakcie przygody wypełniamy aktualne cele, dziesiątkujemy hordy wściekłych wrogów oraz odnajdujemy nadprzyrodzone przedmioty i artefakty zmieniające cechy, dodające właściwości i dostarczające nowych umiejętności naszym herosom. Zapowiadana gra akcji z elementami roguelike’a ukazana w pikselowej oprawie graficznej napędzana jest intensywnymi walkami odbywającymi się w czasie rzeczywistym i niezwykle bogatą historią.

„Każdy gracz prawdopodobnie ma własne spojrzenie na idealną grę, ale jako programiści jesteśmy w szczególnej sytuacji, aby móc wcielić nasze ideały w życie. Tak więc Undungeon wprowadza mieszankę stylów akcji, roguelike oraz oldschoolowych RPG-ów i otula je wspaniałą warstwą pikselową. A teraz chcielibyśmy się tym z Tobą podzielić!” – deweloperzy Laughing Machines

Data premiery Undungeon została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.