Deweloperzy ze studia Slime King Games zainspirowani grami lat dziewięćdziesiątych i podjęli się stworzenia Under The Island. To RPG akcji osadzone w fantastycznym świecie, a wszystko to zostało przedstawione w ładnej oprawie 2D.

Do zadań gracza należy eksploracja wyspy, zwalczanie potworów, rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek, a przede wszystkim odkrywanie tajemnic tego miejsca – konkretniej sekretów starożytnej cywilizacji. Bohaterką Under The Island jest Nia, która trafia do podziemnej, opuszczonej świątyni, co na zawsze odmienia jej życie. Naszą bohaterką kieruje chęć niesienia pomocy mieszkańcom wyspy. Gra ma umożliwić nam eksplorację świata, odwiedzenie czterech głównych lochów w dowolnej kolejności, a także wizyty w pomniejszych lochach oraz jaskiniach. Twórcy chwalą się dużą ilością zróżnicowanych wrogów do pokonania oraz wciągającym systemem walki.

Oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Więcej informacji na temat Under The Island znajduje się na oficjalnej stronie Steam.