Mroczny, baśniowy styl nadchodzącego projektu oddaje poczucie utraconego spokoju w magicznym świecie opanowanym przez zło.

Klimatyczna, ręcznie wykonana platformówka, zawierająca mnóstwo wymagających łamigłówek do rozwikłania, została opracowana przez niezależne rumuńskie Alien Pixel Studios. Dowiedziawszy się o przerażającej mocy, która nawiedziła krainę, Soli (główny bohater – władca portali) musi sprostać oczekiwaniom i – ostatecznie – raz na zawsze pokonać złowieszczą siłę. Najpierw jednak odbędzie on podróż między różnymi rzeczywistościami, by dowiedzieć się więcej o tragedii, która spustoszyła świat. Korzysta ze swoich unikalnych zdolności i mocy przeróżnych portali prowadzących do różnych epok, aby odnaleźć ukryte drogi wiodące do alternatywnych wymiarów, w których prawa fizyki są odmienne, a czas, przestrzeń i grawitacja działają w nieoczywisty sposób.

„Unbound: Worlds Apart wyróżnia się piękną, ręcznie wykonaną grafiką i dużą liczbą portali, które wpływają na mechanikę gry, sprawiając, że gracze konsekwentnie weryfikują, jakie umiejętności będą posiadać w kolejnym portalu. Fabuła ma zanurzyć graczy jeszcze głębiej w baśniowej atmosferze Unbound. Aha, i po drodze rozwiążemy wiele skomplikowanych łamigłówek!” – Sergiu Craitoiu, współtwórca gry

Unbound: Worlds Apart to wyprawa do przerażającego świata zła i rozpaczy z zatrważającymi stworzeniami czającymi się w ciemnościach i mnogością pokrętnych, logicznych zagadek. Gra pojawi się w 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4.