Brazylijskie Gold Skull Studios zapowiada minimalistyczną, survivalową grę RPG na konsole bieżącej i poprzedniej generacji (od Switcha, przez PlayStation 4 i 5, po Xboxa One oraz Series X i S). Już 14 kwietnia 2023 roku wyruszymy do boju w grze, która już zdążyła zebrać niezłe noty na Androidzie.

Ultra Pixel Survive to w skrócie survivalowy action RPG poskładany z dużych pikseli i bohaterów o zróżnicowanych umiejętnościach. Na pierwszy rzut oka przypomina platformówkę 2D, ale najbliżej mu do… znakomitej Terrarii. Twórcy obiecują nam intuicyjne menu i interfejs, które mają zadowolić zarówno doświadczonych, jak i poczatkujących graczy. W grze stawimy czoła potworom, pozbieramy zasoby i poskładamy z nich coś, co umożliwi nam przetrwanie. Podczas potyczek zbierzemy punkty doświadczenia i awansujemy na wyższy poziom, by rozwijać umiejętności i statystyki. Podstawowym celem rozgrywki jest pokonanie łącznie pięciu oczekującym na nas bossom.

W grze dostępne są trzy regiony (las, plaża, jaskinia), każdy wypełniony specyficznymi przeciwnikami. Możemy wznosić struktury obronne, aby blokować przejście wrogom, ustawiać kolce, barykady, wieżyczki oraz ulepszać poszczególne elementy. Oczywiście nie można zapominać o pożywieniu (bo nasza postać będzie głodna, a jedzenie przywraca zdrówko).