Cyfrowy świat w niedalekiej przyszłości. W nim: stworzymy trzyosobowe drużyny składające się z naszych ulubionych sportowców (także tych legendarnych), by udowodnić swoją wyższość nad rywalami. Grając w koszykówkę.

Na wstępie wybierzemy spośród 130 różnych postaci sportu, począwszy od Larry’ego Birda i Jamesa Hardena z NBA, przez Alexa Ovechkina z NHL, a kończąc na Skylar Diggins-Smith z WNBA oraz Alex Morgan z USWNT (reprezentacja USA w piłce nożnej kobiet). Pod względem mechaniki rozgrywki gra będzie nawiązywać do klasycznego NBA Jam – koncentrując się na szybkich i bardzo widowiskowych meczach, w trakcie których zawodnicy wykonują różne efektowne triki oraz powietrzne akrobacje. Gwałtowne wsady, gromkie alley-oopy i bloki w twarz zapewniają bowiem potężną przewagę nad przeciwnikiem i sprawiają, że gra toczy się nad obręczą. Intuicyjne i łatwe do opanowania sterowanie w Ultimate Rivals: The Court pomoże nam w szybkim odblokowaniu kolejnych sportowców, rozgrywając mecze w elitarnych turniejach.

Data premiery Ultimate Rivals: The Court została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam). Deweloper – Bit Fry Game Studios, Inc. – nie wyklucza w przyszłości przeniesienia gry na konsole Sony i Microsoftu.