Ukraińskie studio Starni Games przygotowuje na październik 2022 roku zestaw opowieści o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku.

Powieści wizualne będą skupiać się na historii cywilów, którzy znaleźli się na terenach okupowanych przez Rosję. Gra zostanie udostępniona za darmo, natomiast jej demo już teraz możemy wypróbować na Steamie.

W wersji demo możemy przeczytać historię z Hostomela, w finalnej wersji gry znajdą się także historie z Buczy, w której w jednej z piwnic pod garażem ukrywał się Ołeksandr Androszczuk ze studia Starni Games. Jemu i jego rodzinie udało się ewakuować, a część opowieści  Ołeksandra została włączona do opowieści.

Ukraińska firma Starni Gane nadal działa w kijowskim biurze. Twórcy gry postanowili działać, gdy armia rosyjska znajdowała się ok. 3 km od Kijowa, stawiając sobie za główny cel rozpowszechnianie informacji o tym, co dzieje się na Ukrainie oraz przedstawienie relacji z wydarzeń zgodnych z prawdą.

Starni Games to ukraińska firma założona przez Ihora Tymoszenko. Pierwszym projektem studia była przeglądarkowa gra MMO Star Ghosts, wydana w 2015 roku. Później na PC i konsolach ukazała się seria turowych gier strategicznych Strategic Mind.