Bardzo, ale to bardzo mnie cieszą takie newsy. Po pierwsze jestem fanem papierowych RPG-ów, a po drugiem jestem fanem dobrych adaptacji gier komputerowych na takowe. Ta zapowiada się naprawdę dobrze!

Pamiętacie Hyper Light Drifter? Myślę, że tak bo ten tytuł spotkał się w growym światku z całkiem niezłym przyjęciem. Bardzo charakterystyczna estetyka oraz mechaniki, które tak naprawdę były czymś w rodzaju listu miłosnego skierowanego do epoki SNES-a i takich gier jak The Legend of Zelda: A Link to the Past. Sam wspominam ten tytuł bardzo dobrze – bawiłem się świetnie grając i chłonąc ten świat. Pomyślałem wtedy, że właściwie nieźle by się to nadawało jako świat do papierowej gry RPG. Znaleźli się też inni, którzy tak pomyśleli, a publika jak widać wyraziła swoją aprobatę.

Tutaj możecie zobaczyć samą kampanię Kickstarterową. Jak widać udało się przebić cel, którym było 50 tysięcy dolarów, a zostały jeszcze 3 dni do końca kampanii. To oznacza, że pewnie uda się odblokować przynajmniej pierwszy cel dodatkowy czyli przygodę.

Z kolei tu możecie pobrać za darmo testową wersję systemu i zobaczyć na czym to wszystko polega. Mnie udało się na to zerknąć i muszę wam powiedzieć, że moim zdaniem całkiem nieźle oddaje to klimat gry. Mechanika jest prosta i w dość mocny sposób nawiązuje do systemów opartych na Apocalypse World. Jednocześnie gracze mają sporo opcji jeśli chodzi o rasy, klasy czy umiejętności. Duży nacisk położono tu na umiejętności pomagające przetrwać oraz operowanie dziwnymi technologicznymi znaleziskami co idealnie wpisuje się w tematykę Hyper Light Drifter. Do tego twórcy zdecydowali się na stworzenie nowego kontynentu, który będą eksplorować gracze – tak by nie wchodzić w paradę wydarzeniom z gry. Dodam jeszcze, że same grafiki w podręczniku (jeśli będą takie jak w testowej wersji) wyglądają absolutnie prześlicznie i mega klimatycznie. Wesprzyjcie jeśli macie ochotę na kawał nieźle zapowiadającego się papierowego RPG!