Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, premiera Halo Infinite powinna odbyć się 8 grudnia 2021 roku. Fani serii odliczają każdy dzień i nie mogą się doczekać chwili, w której będzie można zagrać w najnowszą kampanię.

Czekanie nigdy nie jest łatwe, jednak miłośnicy Halo Infinite mogą liczyć na regularnie wypuszczane materiały promocyjne, które uchylają coraz większego rąbka tajemnicy. Tym razem do sieci trafiły najnowsze filmiki z rozgrywką dziennikarzy, na których widać jak Master Chief walczy z licznymi jednostkami wrogich sił. Wyjątkowo ciekawe dla wielu graczy może być między innymi korzystanie z kotwiczki na linie (ang. grappling hook), która stanowi niezastąpioną pomoc podczas szybkiego przemieszczania się po polu bitwy, ale przy okazji może być także skutecznym narzędziem ataku.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że seria skręciła w kierunku bardziej sandboxowej rozgrywki. Teraz gracze będą mogli udać się w dowolnym kierunku i samodzielnie podjąć decyzję o tym, jakie zadanie wykonać w najbliższym czasie. Samo realizowanie zadań będzie przyprawione sporą dawką eksploracji, dynamicznej walki oraz wykorzystywania różnego rodzaju pojazdów.