W Hyper Scape będziemy mogli rozegrać drużynowe lub jednoosobowe pojedynki z innymi graczami w trybie battle royale. Stworzony przez Ubisoft Montreal Hyper Scape przenosi nas do 2054 roku, do miasta Neo-Arcadia, gdzie setka śmiałków toczy starcia o mistrzowski tytuł. Trwają testy techniczne, na razie niedostępne dla graczy w Polsce.

W bojach na terenie Neo-Arcadii mogą uczestniczyć trzyosobowe drużyny lub pojedynczy gracze. Akcja rozgrywki toczy się w ekspresowym tempie – przenosząc błyskawicznie z ciasnych uliczek na dachy budynków. Podczas rozgrywki zdobywamy tzw. hacki, modyfikujące nasze umiejętności ofensywne i defensywne (osłony, niewidzialność) uzbrojenie, możemy też dokonywać fuzji nabytych umiejętności.

Nowości wprowadzone do gatunku battle royale obejmują nieprzewidywalny rozpad miasta oraz mechanikę echa. Zwycięstwo w starciu zapewnia albo pozostanie jako ostatnim żywym na polu boju, albo przechwycenie na 45 sekund korony miasta. W mechanice rozgrywki uwzględniono także Twitcha, wraz z rozszerzeniem Crowncast, które umożliwia widzom wpływanie na rozgrywkę, poprzez głosowanie na wydarzenia. Więcej informacji znajdziemy na oficjalnej stronie gry.