Kolejne doniesienia z Ubisoft Forward. Ogłoszono pierwszy w historii Rainbow Six World Cup, nowy sposób na e-sportową zabawę w Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Event odbędzie się latem przyszłego roku.

Po raz pierwszy w historii e-sportu Rainbow Six gracze z 45 krajów i regionów będą mogli rywalizować jako drużyna, która ma szansę zdobyć Rainbow Six World Cup

„Podczas turniejów zauważyliśmy, że zarówno gracze zawodowi, jak i fani pokazywali swoją narodową dumę i entuzjazm” – powiedział François-Xavier Dénièle, dyrektor e-sportu w Ubisoft. – „Wśród kibiców widzieliśmy różne flagi narodowe, a podczas zawodów pojawiała się rywalizacja międzypaństwowa. Pojawił się więc pomysł na specjalne rozgrywki. Dziś ogłaszamy rozwinięcie tego pomysłu – World Cup. Uważamy, że World Cup będzie świetną okazją na docenienie społeczności Rainbow Six Siege, zarówno lokalnej, jak i światowej, jednocześnie dostarczając nowych wyzwań dla graczy zawodowych.”

Ubisoft zaproponowało rolę ambasadora Rainbow Six World Cup znanemu sportowcowi, Tony’emu Parkerowi. Jest on czterokrotnym mistrzem NBA, mistrzem EuroBasketu, 180 razy był wybierany do reprezentacji swojego kraju i cechuje go ogromna pasja do e-sportu i gier wideo. Będzie się dzielił swoim doświadczeniem z graczami, którzy po raz pierwszy poczują presję związaną z rywalizacją w Pucharze Świata.

Aby wyłonić reprezentantów lokalne społeczności i profesjonalne sceny Rainbow Six Siege wezmą udział w dwuetapowym procesie. Począwszy od 14 września każdy z 45 uczestniczących w mistrzostwach krajów i regionów (w tym Polska) zaczną wyłaniać swoje komitety narodowe, złożone z 3 menedżerów zespołu. Jesienią każdy komitet narodowy wybierze 5 graczy, którzy stworzą zespół. Komitety narodowe będą ostatecznie prowadziły starannie wybrany zespół podczas drogi ku zdobyciu pucharu świata w mistrzostwach Rainbow Six World Cup.