13 grudnia 2019 r. o godzinie 12:00 katowickie MHKI, prawdopodobnie największe muzeum komputerów w Europie, obchodzi swoje siódme urodziny. Z tej okazji zaplanowano dwie premiery książek oraz premierowy pokaz gry Weakless. W planach jest też tort i ubieranie choinki w stylu IT. Szczegóły wydarzenia – na profilu FB MHKI.

Siedem lat działalności to nie są przelewki – MHKI istnieje już dłużej od Pixela, a magazyny pełne elektroniki raczej się w tym czasie nie skurczyły. 13 grudnia, odwiedzając Katowice będziemy mogli nie tylko obejrzeć część zasobów muzeum, wziąć udział w ubieraniu najbardziej elektronicznej choinki, jaka jest przystrajana co święta, ale także posłuchać o historii MHKI (12:15), dowiedzieć się o postępach prac przy „Operacji Thanasis” (13:00) i obejrzeć prezentację zatytułowaną „Informatyka z węgla i stali”. W takcie siódmych urodzin MHKI będzie też okazja wziąć udział w premierach dwóch książek – „Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny” Tomka Cieślewicza i Piotra Mareckiego oraz „Wyniki pracy wywiadu naukowo-technicznego PRL, 1971-1989” M. Sikory. Premierowy pokaz dotyczy także gry Weakless opracowanej przez studio ARP Games. O 17:30 można przyczynić się do ubrania informatycznej choinki.

Gratulujemy całemu zespołowi MHKI wytrwałości. I życzymy przynajmniej jeszcze jednej siódemki z przodu (przed tą, którą już mają).