Perspektywa owada i Praga z pierwszej połowy dwudziestego wieku w połączeniu ze specyficzną estetyką Kafki brzmią ciekawie.

Polskie studio Ovid Works opublikowało dziennik developerski przedstawiający nadchodzącą, surrealistyczną grę inspirowaną twórczością Franza Kafki – Metamorphosis. Produkcja, w której będziemy oglądać świat z perspektywy przemienionego w owada człowieka, składać się ma z sekcji zręcznościowych i łamigłówek, które będziemy rozwiązywać przemierzając Pragę lat 20. poprzedniego wieku.

Twórcy mocno podkreślają, że twórczość Kafki jest dla nich bardzo ważna i pomogła kształtować przedstawiony na ekranie świat – od wyboru miejsca akcji, przez dziwną perspektywę, z której będziemy oglądać świat gry. Rozgrywka ma być podzielona na trzy płaszczyzny – „prawdziwy” świat ludzi, na których patrzeć będziemy jak na majestatycznych gigantów, krainę owadów znajdującą się w jego cieniu, oraz nieco bardziej surrealistyczną, trzecią płaszczyznę wydarzeń. Premierę gry zaplanowano na jesień tego roku na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.