Hidetaka Miyazaki jest ojcem uznanych na całym świecie gier oraz prezesem FromSoftware. Niedawno udzielił wywiadu dla Edge Magazine, w którym zaintrygował czytelników pewnym stwierdzeniem.

Elden Ring to jego wymarzona gra, ale prezes FromSoftware w ogóle nie planuje zwyczajnie usiąść i przejść swojego najnowszego dzieła. Powodem jest fakt, że dla Miyazakiego tytuł nigdy nie sprawi wrażenia czegoś nowego i intrygującego.

„You know, I probably won’t end up playing Elden Ring because it’s a game I’ve made myself.”

Miyazaki stwierdził, że raczej nie zajmie się ogrywaniem Elden Ring, ponieważ jest to gra, którą stworzył. W związku z tym nigdy nie będzie miał przyjemności doświadczania czegoś nieznanego, czegoś, przez co przechodzą wszyscy nowi gracze. Później prezes FromSoftware podkreślił, że w Elden Ring jest mnóstwo ciekawych zakamarków, pełnych tajemnic i czegoś, co warto odkrywać oraz czerpać z tego przyjemność. Innymi słowy, eksploracja tego świata ma być ucztą dla miłośników wirtualnych przygód. Aktualnie premiera gry jest zaplanowana na 25 lutego 2022 roku. Więcej informacji na temat Elden Ring znajduje się na oficjalnej stronie Steam.