W tej przygodowej grze akcji ukazanej w dwuwymiarowej, pikselowej odsłonie sterujemy…rzepą. Po tym, gdy unikamy płacenia wysokich podatków, zostajemy eksmitowani z domu.

Nie pozostaje nic innego jak wyruszyć w niebezpieczną podróż, by spłacić ogromny dług wobec burmistrza Cebuli i zburzyć skorumpowany rząd warzyw. Jest to jedyny sposób na odzyskanie upragnionego miejsca zamieszkania. W trakcie eksploracji odkrywamy tajemnicze wątki związane z nieuczciwą władzą psującą ogrodniczą społeczność. Przemierzamy lochy pełne urozmaiconych łamigłówek walcząc z napotkanymi po drodze bestiami terroryzującymi lokalnych mieszkańców, a także jesteśmy odpowiedzialni za odszukanie dokumentów podatkowych, które przyczynią się do zniszczenia panującego rządu.

Yukon Wainczak, twórca Turnip Boy Commits Tax Evasion, tak opisuje wpływ gier Nintendo na fabułę swojej produkcji:

„Turnip Boy Commits Tax Evasion jest inspirowana wieloma klasycznymi grami Nintendo i cieszymy się, że możemy przenieść naszą grę na Switcha. Nie możemy się doczekać, co fani Nintendo pomyślą o Turnip Boy i mamy nadzieję, że będzie ona kolejną wspaniałą przygodową grą akcji w ich katalogu gier. Gracze odkryją w niej tajemniczą fabułę. Mamy wiele sekretów rozrzuconych po całej grze i nie możemy już doczekać się reakcji ludzi na zwroty akcji, które wprowadziliśmy”.

Gra została opracowana przez amerykańskie studio Snoozy Kazoo i wydana przez Graffiti Games. Datę premiery zapowiedziano na 22 kwietnia 2021 roku na komputerach PC (Steam) i konsoli Nintendo Switch.