Najbardziej pożądana substancja we wszechświecie, wydobywana na planecie Turia, umożliwiła rasie inteligentnych leniwców kolonizację pobliskich systemów. Niestety, rozwój Turii zamienił asteroidę w półpustynię, a społeczeństwo podzielił na plebs i bogatą elitę. W tym czasie najpopularniejszą rozrywką stały się wyścigi potężnych, uzbrojonych samochodów…

W zapowiedzianej gze wyścigowej studia RainStyle games znalazło się miejsce nie tylko na kampanię fabularną, lecz także na tryb szybkich zawodów oraz możliwość wspólnej rozgrywki na podzielonym ekranie. Rozpoczniemy od odkrycia rozbitego szkieletu samochodu i chęci wygrania prestiżowych mistrzostw – League of the Wastelands. Aby tego dokonać musimy najpierw stworzyć wymarzoną, wielotonową ciężarówkę i odpowiednio ją zmodyfikować. Zainstalujemy potężne dopalacze, zaopatrzymy ją w aktywny gaz, zamontujemy rakiety, miny i dodatkowe bronie oraz dostosujemy każdą część pragnąc zająć pierwsze miejsce na podium. Jednym z kluczowych kryteriów dopuszczenia kandydatów do udziału w mistrzostwach jest waga – minimalny warunek to 8 ton, aby każda z potężnych ciężarówek mogła się zakwalifikować. Musimy o tym pamiętać przy wybieraniu optymalnych komponentów. Na torze wyścigowym przepełnionym przeszkodami rozpędzimy przerośniętego potwora zostawiając wszystkich w tyle. Aczkolwiek uważajmy na wszędobylskie wybuchowe beczki, wystające ostre kolce i doganiających nas rywali – w przeciwnym razie pożegnamy się z upragnionym triumfem.

Gra ma ukazać się 27 grudnia 2021 roku na komputerach PC (Steam). Deweloperzy RainStyle games planują w późniejszym terminie wydanie Turbo Sloths na konsolach.