Ho ho ho! Czy czytają nas jacyś grzeczni amigowcy? Jeśli tak, mamy dla nich prezent.

W Pixelu #73 polecaliśmy dynamiczną warzywną strzelankę Turbo Tomato. Teraz autor – zapewne ulegając świątecznemu nastrojowi – przerobił swoją grę na nową, nieco bardziej pokojową produkcję.

W Turbo Santa – zamiast bojowo nastawionego pomidora, który za pomocą bomb próbuje powstrzymać inwazję zmutowanych warzyw – w roli głównej występuje Mikołaj, rzucający prezentami w dzieci… Tzn. do dzieci. No cóż, roboty jest dużo, najwidoczniej więc Święty nie ma już czasu na wciskanie się przez komin i dyskretne podkładanie paczek pod choinką. Tym bardziej jednak potrzebuje pomocy gracza.

O świąteczny klimat dbają też odpowiednio zmodyfikowane elementy graficzne oraz skoczny motyw muzyczny, niezmodyfikowana pozostała natomiast miodność tej sympatycznej produkcji.

Co więcej – i tu dochodzimy do kwestii prezentu – autor udostępnił swoje dzieło zupełnie za darmo, ogłaszając przy tym konkurs na najlepszego pomocnika Świętego Mikołaja (są atrakcyjne nagrody!). Pozostaje tylko ściągać i grać, nie zapominając jednak o wyglądaniu na niebie wigilijnej gwiazdki.

Aha, jeszcze jedno: uważajcie na Grincha, który może popsuć Święta mniej uważnym amigowcom.