Apogee wyraźnie zamierza nas przenieść w złotą epokę FPS-ów. Wydawca Duke Nukema, Maxa Payne i Rise of the Triad tym razem zabiera nas do cyberpunkowego uniwersum, w którym w zdrowych proporcjach wymieszano retro i nowoczesną grafikę.

Turbo Overkill to cyberpunkowy FPS, który jeszcze w 2022 roku będzie debiutował na konsolach (Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X) oraz PC. Podczas Steam Next Fest możemy wypróbować demo (z trzema poziomami) opublikowane na Steamie. Akcja ma się toczyć na pełnym gazie, z doskokami, bieganiem po ścianach i nogą wspomaganą piłą łańcuchową. Do tego brutalne ataki, ześlizgi i zeskoki, a nasz bohater Johnny Turbo – im szybciej się porusza, tym sprawniej patroszy przeciwników. Do wyboru dostaniemy absurdalnie dosadną broń – jak Twin Magnum, Telefragger i inne ciekawostki. Dystopijne piekło ponoć u źródeł inspiracji ma Blade Runnera i Dooma, ale trudno doszukać się pomiędzy tymi elementami cech wspólnych… Są też sekrety do odnalezienia…

Finalna wersja obiecuje nam dwa tuziny poziomów pełnych akcji, tajemnic i bonusów oraz nostalgicznej powtórki z lat 90. i złotej epoki FPS-ów.

„Nie byłem tak podekscytowany FPS-em od złotej ery Apogee.” –Scott Miller, wydawca i producent odpowiedzialny za Wolfenstein 3D, Max Payne, Prey’a, Duke Nukem 3D

Turbo Overkill to dzieło studia Trigger Happy Interactive, założonego przez Sama Prebble’a, twórcę moda TC do Dooma II Total Chaos. Gra jest komercyjnym debiutem studia.