Assassin’s Creed Unity rozdawany był przez tydzień, grę pobrano trzy miliony razy.

Pożar katedry Notre Dame był jednym z większych tematów kwietnia – począwszy od okoliczności samej tragedii, przez komentarze dotyczące tego, jak wielką stratą dla dziedzictwa kulturowego Europy był pożar kościoła, przez wielki zryw, w ramach którego prywatne firmy zadeklarowały, że dołożą fundusze do odbudowy. Jednym z ciekawszych wątków całej historii był ten związany z Ubisoftem, który odtworzył katedrę w swojej grze, Assassin’s Creed: Unity.

Choć nadzieje na to, że mocno zmodyfikowane plany kościoła użyte w Unity będą użyteczne przy jego odbudowie są raczej płonne, firma i tak zwróciła na siebie uwagę, oferując 500 tysięcy euro na odbudowę i rozdając przez tydzień Assassin’s Creed Unity za darmo wszystkim, którzy byli gotowi zalogować się na swoje konto Uplay. Wygląda na to, że chętnych były aż trzy miliony – taką liczbę podał Hollywood Reporter w swoim podliczeniu tego tygodnia.

Ubisoft zyskał też sporo przychylności fanów na Steamie – w trakcie akcji użytkownicy posiadający Unity zaczęli wystawiać mu bardzo pozytywne oceny, by podbić ogólny ranking gry – robiąc odwrotność review bombingu. Choć nowy system Valve mający walczyć z „niezwiązanymi z grą anomaliami w recenzjach” ostatnio całkiem nieźle przechwycił oceny starszych Borderlands, tutaj nie zareagował – Steam nie chce raczej zniechęcać ludzi do wyrażania pozytywnych opinii, i tak bywa ich w końcu za mało.