Co mają ze sobą wspólnego wszędobylskie pawiany i blaszane puzony? Już niebawem przekonamy się o tym grając w pierwszy na świecie projekt dedykowany muzyce rytmicznej opartej na… puzonie.

W przeciwieństwie do większości gier muzycznych, możemy w niej w dowolnym momencie zmienić i wybrać nową piosenkę. Trombone Champ zawiera ponad 20 utworów, w tym hymny, marsze, muzykę klasyczną i elektroniczną, a także folk i inne gatunki. Im efektywniej będziemy „dmuchać” w nasz instrument, tym więcej zarobimy pieniędzy. Tootsy wykorzystamy do kupienia wszystkich pięćdziesięciu kart Tromboner odblokowywujących nowe puzony, biografie i ciekawostki na temat słynnych artystów oraz inne tajemnice. Zdobędziemy unikatowe karty francuskiego kompozytora Claude Debussy’ego, włoskiego malarza Polidoro da Caravaggio czy amerykańskiej puzonistki jazzowej Melby Liston. Niemal na każdym ekranie w grze, począwszy od menu głównego, znajduje się jeden lub więcej pawianów. Gdy odkryjemy sekrety świata Trombiverse, ich znaczenie może stać się dla nas jasne. Jednak tylko prawdziwemu mistrzowi puzonu uda się ta sztuka.

„Jesteśmy podekscytowani, mogąc wreszcie zapowiedzieć Trombone Champ – pierwszą na świecie grę dedykowaną muzyce rytmicznej na puzonie. To nasza najzabawniejsza i zarazem najdurniejsza gra.” – deweloperzy Holy Wow

Data premiery Trombone Champ została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam).