Pokémon Company International wraz z The Wand Company szykuje się do wydania zupełnie nowych repliki Poké Balli. Pierwsza z nich już jest dostępna w przedsprzedaży.

Nową seria Die-Cast Poké Ball Replica trafi na rynek jeszcze w tym roku. Wśród nich zobaczymy repliki Heal Ball, Friend Ball, Quick Ball i Cherish Ball. Przedsprzedaż Heal Ball ruszyła w USA oraz Wielkiej Brytanii w Pokémon Center (głównym serwisie internetowym z oficjalnymi gadżetami Pokémon) oraz u sprzedawców detalicznych w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Nowej Zelandii. W tym roku będzie okazja uzupełnić kolekcję trenerskich kulek na Pokémony o kolejene repliki: Friend Ball, Quick Ball i Cherish Ball (w Pokémon Center pojawią się na miesiąc przed udostępnieniem replik u innych sprzedawców).

„Każda replika jest tworzona z najwyższą dbałością o szczegóły i kunszt wykonania i z pewnością będzie wspaniałym dodatkiem do każdej kolekcji Pokémon.” – Chris Barnardo, dyrektor generalny The Wand Company

Najnowsza linia replik następuje po serii wydanych wcześniej :Poké Balla, Great Balla, Ultra Balla, Dusk Balla i Premier Balla. W tym roku wcześniejsze repliki również pojawią się w sklepach z gadżetami oraz u innych dystrybutorów. Każda replika Poké Balla to odlew wykonywany pod ciśnieniem, z wbudowanym czujnikiem ruchu i wielokolorowym podświetleniem. W komplecie sprzedawana jest w numerowanym pudełku, wraz z pierścieniem ze stali nierdzewnej, przeznaczonym do ekspozycji produkcji. Szczegółowe informacje są dostępne na stronach Pokémon Center oraz The Wand Company.

Zdajemy sobie sprawę, że fani Pokémonów są podatni na wszelkie gadżety kolekcjonerskie. Tym razem wychodzi po 99,99 USD za kulkę (wyprodukowaną w Chinach), zasilaną bateriami 3xAAA (kulka) + 3xAA (podświetlenie postumentu). W zakresie opieki nad kulkami (i ich mieszkańcami) dowiedzieliśmy się tylko tyle, iż Poké Balle należy przecierać suchą ściereczką…