W XVII wieku p.n.e. tajemniczy kataklizm zniszczył cywilizację i kulturę minojską oraz zatopił miejsce narodzin imperium: wulkaniczną wyspę Thera. Historia zdaje się powtarzać, gdyż wyspa wynurzyła się na powierzchnię wraz z nadejściem pogłosek o kolejnej katastrofie.

Wyruszymy w pełną przygód podróż, w niekończącej się pętli czasu z mistrzynią parkouru Marie Taylor oraz poszukiwaczem skarbów Jamesem Andrewem, pragnąc odszukać starożytne i drogocenne relikty. Zmierzymy się również z odwiecznymi rywalami, którzy przywołają duchy z przeszłości i jeszcze bardziej skomplikują nam zadanie. Pokonując trudny teren z masą wyzwań w stylu parkour wykażemy się umiejętnością surfowania po stromych zboczach, sztuką wspinania na wysokie ściany i zdolnością przeskakiwania nad przeszkodami. Aby uratować świat przed zagładą będziemy musieli rozwiązać kluczowe zagadki, wykorzystać lukę w czasie oraz odszukać wszystkie artefakty, wskazówki i elementy układanek.

Data premiery Treasures of the Aegean została zaplanowana na 2021 rok. Gra zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch.