Przedstawienie teatralne w reżyserii Grzegorza Jarzyny, na podstawie książki Inni ludzie Doroty Masłowskiej zostanie zrealizowane przez TR Warszawa i przekazane do naszych domów w formie streamingu live. Tak zmienia się teatr w czasie pandemii.

Transmisje ze sceny TR Warszawa (ATM Studio) odbędą się w sobotni i niedzielny wieczór, w dniach 21 i 22 listopada, o godzinie 19:45, poprzedzone piętnastominutowym wprowadzeniem przygotowanym przez Michała Zbrojewicza. Po sobotnim spektaklu, ok. 22:15 widzowie zostaną zaproszenie na spotkanie z twórcami, które poprowadzi Michał Nogaś. W niedzielę zostanie wyemitowana powtórka z tego spotkania. Bilety na spektakle dostępne są na platformie TR Online – w cenie 29,90 zł za sztukę.

TR Warszawa uruchomił platformę streamingową TR Online pod koniec października 2020 r. Za jej pośrednictwem transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Będą im towarzyszyć wprowadzenia live prosto ze scen, przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli.
Sztuka Inni Ludzie, stworzona na podstawie powieści Doroty Masłowskiej to spektakl o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych. Bohaterem opowieści i przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, dealer z doskoku, z marzeniami o karierze hiphopowca. Publiczność wyrusza z nim w podróż w głąb miasta. Inni ludzie mają być portretem Polski trzy dekady po transformacji, historią wspólnoty którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść.

W obsadzie spektaklu znaleźli się m.in.: Marcin Czarnik, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska, Michał DJ B Olszański oraz Małgorzata Bela, Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Dobromir Dymecki, Michał Fajbusiewicz, Monika Frajczyk, Roma Gąsiorowska, Mateusz Górski, Tomasz Karolak, Grzegorz Laszuk, Lech Łotocki, Monika Olejnik, Michał Olszański, Maja Ostaszewska, Sebastian Pawlak, Piotr Rogucki, Andrzej Seweryn, Paweł Smagała i Wojciech Sokół Sosnowski.

Premiera spektaklu odbyła się 15 marca 2019 roku na scenie TR Warszawa/ATM Studio. Wiosną 2020 roku w ramach akcji „Zostań w domu, nie wychodź z teatru!” nagranie spektaklu prezentowane było na kanale vimeo i stronie FB TR Warszawa. Wówczas nagranie spektaklu zobaczyło prawie 12 tysięcy widzek i widzów z całego świata.