W rozdartym wojną świecie, gdzie panuje przemoc, przetrwanie wydaje się wręcz niemożliwe. Gdy dziesięcioletnia Asya, wyrwana z rodzinnego gniazda, staje się więźniarką obozu pracy przymusowej, pryska jej ostatni promyk nadziei. Mimo tego wie, że nie może się poddać. Kiedy nadarzy się odpowiednia okazja, ucieknie na wschód przez Niemcy i Polskę, pragnąc dotrzeć do swojego domu.

Klimatyczną przygodówkę rosyjskiego studia perelesoq wyróżni spośród innych tytułów o podobnym założeniu fakt, że bohaterka Torn Away nie będzie mogła używać przemocy, by przeżyć. Oznacza to ukrywanie się przed nazistami i unikanie żołnierzy, egzystowanie w trudnych warunkach przyrody oraz poszukiwanie schronienia i pożywienia. Tło fabularne oparte na pamiętnikach dzieci z czasów II wojny światowej, a także mikstura różnych gatunków (w tym gier skradankowych i logicznych oraz side-scrollerów) stworzą unikalne i wciągające doświadczenie. Aby pomóc młodej dziewczynie odnaleźć drogę do domu musimy przedostać się przez zaśnieżone pustkowia i dzikie ostępy pełne żołnierzy III Rzeszy pokonując jednocześnie liczne przeszkody terenowe i rozwiązując łamigłówki.

„Jesteśmy dumni, że możemy pokazać światu Torn Away. Wierzymy, że w tych trudnych czasach, nasza godność, człowieczeństwo i rodzina są jedynymi prawdziwymi rzeczami, których musimy się trzymać. Nasze codzienne zmagania bardzo różnią się od tych, których doświadcza Asya, ale jej podróż powinna pomóc nam zrozumieć, co jest najważniejsze w naszym życiu. A wszyscy wiemy, że nawet dziś dzieci są odrywane od swoich rodziców, mimo że szukają tylko lepszego miejsca do życia. Możemy mieć tylko nadzieję, że Torn Away pomoże graczom ponownie przemyśleć swoje poglądy na temat usprawiedliwiania wojny, problemów emigracji czy izolacji dzieci.” – Arturas Surgutanovas, szef marketingu Nordcurrent (wydawca gry)

Data premiery Torn Away została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.