Hitowa platformówka Toki na początku lat 90. podbiła serca posiadaczy licznych konsol i komputerów domowych. Smakiem obeszli się tylko użytkownicy ZX Spectrum. Konwersja, choć zapowiadała ją branżowa prasa, nigdy nie ujrzała światła dziennego. Aż do teraz.

TokiMal – podobnie jak jego słynny pierwowzór – przedstawia historię małpy, która rusza na ratunek swojej wybrance uwięzionej gdzieś w głębi dżungli.

Ten, kto zechce wesprzeć protagonistę w realizacji tak szczytnego zadania, niech nastawi się na dużo wyzwań natury zręcznościowej, głównie biegania i strzelania. Będą też zachwyty nad grafiką i muzyką, te elementy bowiem zostały wykonane na poziomie rzadko widywanym na ZX Spectrum.

Są też bossowie i ukryte, bardzo rozbudowane poziomy pozwalające na nielinearną eksplorację oraz liczne power-upy. W tym – co podajemy jako rzecz nieczęsto widywaną w dżungli – snowboard, dzięki któremu można pokonać śliskie fragmenty trasy.

Tę niesamowicie obszerną grę można zakupić na stronie autorów. Koszt niewielki: 3,50 euro, a wiele godzin doskonałej zabawy gwarantowane.