Uroczo rozpikselowana opowieść z widokiem top down to jeden z wielu hołdów złożonych klasycznej Zeldzie, Final Fantasy oraz Earthboundowi. Jak dowodzi rozmach wsparcia społecznościowego – hołd wciąż oczekiwany.

Kampania Toasty: Ashes of Dusk na Kickstarterze swój pierwszy próg (25 000 USD) osiągnęła w zaledwie trzy godziny, obecnie dwukrotnie przekraczając bazową kwotę. Co dla przyszłych graczy oznacza m.in. dodatkowe misje i kolejne lokacje do zwiedzania. Nad Toasty: Ashes of Dusk pracują Top Hat Studios oraz Pocket Llama. Głównym bohaterem gry jest Marshall the Marshmallow Knight, którego misją będzie (tradycyjnie) powstrzymanie wszechpotężnego zła rozprzestrzeniającego się magicznym świecie Geldia. Przy okazji poznamy prawdę o tajemniczym pochodzeniu naszego bohatera, który koniec końców jest cukrowa pianką… Docelowo Toasty: Ashes of Dusk ukaże się pod koniec 2023 roku na PC oraz konsolach (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i X, Switch). Wersja dla Switcha doczeka się także wydania fizycznego.

Gra oferuje wszystko to co uwielbiamy w zręcznościowych JRPG-ach – od walki mieczem, przez specyficzne umiejętności bohatera (słyszeliście o płonących piankach siejących spustoszenie?) i wiele trybów rozgrywki (w trym: wyścigi, wędkarstwo, turowe walki).