Krakowskie studio planuje wydać w pierwszym kwartale 2021 roku kontynuację gry Perseverance, zatytułowaną Perseverance: Part 2. W pierwszej fazie mroczna gra z gatunku visual novel zostanie wydana na PC (Steam), planowane są również wydania na Switcha i Xboka One.

Perseverance: Part 2 zabierze nas do świata pełnego tajemnic i grozy. Twórcy gry czerpali inspiracji od mistrzów skandynawskiego kryminału, z komiksu Odrodzenie oraz serialu Żywe trupy. Co samo w sobie brzmi jak wybuchowa mieszkanka, estetyka gry również robi dobre, pierwsze wrażenie – to sprawnie zrealizowane kadry komiksowe, ożywione animacjami.

Kontynuacja Perseverance: Part 1 (pierwsza część jest dostępna na PC i Switcha) ma powoli budować klimat zagrożenia, stawiając na przełomowe zwroty akcji. Całość adresowana jest do dojrzałych graczy, lubujących się w historiach trzymających w napięciu.

Bohaterką, w którą wcielimy się w grze jest Karen, zabójczyni pracująca dla organizacji nazywanej Agencją. Poluje ona na tajemniczą dziewczynę w mieście Grey Ville. Jednak zadanie odnalezienia i odzyskania osoby zamienia się w zupełnie inną opowieść, bo ktoś sabotuje działania agentki, a za strzeżonym ogrodzeniem bazy wojskowej… kryją się koszmary.