Platformówka logiczna bazująca na narracji i oparta na fizyce, w której cofniemy się w czasie do lat 90., aby zapobiec dramatycznemu wypadkowi.

Sterując małym robotem odkryjemy wszystkie zakamarki domu swojego stwórcy zdobywając po drodze modyfikacje oraz rozwiązując różne łamigłówki – i przede wszystkim – starając się powstrzymać tragiczne w skutkach wydarzenie. Postaramy się wpłynąć na przeszłość poprzez dokonywanie odpowiedzialnych wyborów, jednak musimy też pamiętać o tym, że nasze decyzje podjęte w równoległych światach mogą prowadzić do poważnych konsekwencji i niezażegnania koszmarnego incydentu. Litwińskie studio Flazm Interactive Entertainment, założone w 2010 roku, dostarczy graczom logicznych wyzwań nacechowanych odniesieniami do lat 90. – m.in. w postaci tła muzycznego, artykułów gospodarstwa domowego i nostalgicznych wspomnień.

Data premiery gry nie została jeszcze określona. Time Loader ma pojawić się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.