Prezes Epic Games twierdzi, że byłby gotów zapłacić Valve za steamowe klucze do Shenmue dla wspierających na kickstarterze, ale Gaben i spółka nie chcą się zgodzić zasłaniając się polityką sklepu.

W jednej z dziwniejszych wypowiedzi, jakie zaserwował nam Tim Sweeney, sugeruje on, że z niezrozumiałych przyczyn Valve nie chce wygenerować steamowych kluczy dla wspierających na Shenmue III na Kickstarterze. Prezes Epic Games uważa, że Steam powinien pozwolić na dostarczenie fanom kluczy mimo, że przez rok od premiery gry Ys Net platforma Valve nie będzie mogła prowadzić sprzedaży tej gry. Sweeney byłby nawet gotów pokryć 30% marżę, ale ani on, ani jego partnerzy nie byli w stanie nic wskórać w tej sprawie ze względu na politykę firmy.


To dość oryginalny zwód w wykonaniu prezesa Epic Games, który dodał też, że owszem, alternatywnym rozwiązaniem byłoby unikanie umów na wyłączność. Z drugiej strony jednak „Epic Games nie zamierza przestać finansować godnych ekskluzywności partnerów tylko dlatego, że Steam zmusza tych partnerów do opłacenia jego 30% marży albo wykonywania zwrotów wspierającym na Kickstarterze”.