Cogwheel Software wraz z Daedalic Entertainment zabiorą nas do opuszczonego ośrodka pod dnem morza już 24 stycznia 2022 roku, ale przez klaustrofobiczny system tuneli powędrujemy we wczesnym dostępie. Tymczasem możemy zapisać się na zamknięte beta testy na Steamie.

Testy wersji beta potrwają do 3 stycznia 2022 r. do godziny 19:00. W Hidden Deep poprowadzimy przez mrok kompleksu badawczego ekipę złożoną z czterech naukowców. Rozgrywka toczy się 1,6 kilometra pod powierzchnią oceanu, a zadaniem zespołu jest wyjaśnienie zagadkowego zniknięcia członków poprzedniej misji badawczej. Oczekujcie stylistyki nawiązującej do mrocznych tytułów science fiction z lat 80. i 90. Podczas zabawy będziemy korzystać z różnorodne narzędzi, operując hakiem z liną (by pokonać przeszkody i uniknąć upadku z dużej wysokości), używając dronów do skanowania ogromnych systemów jaskiń, a także obsługując ciężkie maszyny, które dadzą nam szansę zbadać nowe obszary stacji badawczej oraz używać ładunków burzących. Będzie też trzeba chronić własną skórę przez wygłodzonymi mieszkańcami tajemniczego ośrodka badawczego. Wraz z wprowadzoną właśnie aktualizacją beta, gracze w ramach testów mogą współpracować ze znajomymi, biorąc udział w wyzwaniach kooperacyjnych, lokalnie lub za pośrednictwem Steam remote play.

Hidden Deep ma zapewnić ponad 20 godzin rozrywki w trybie fabularnym. Debiut we wczesnym dostępie na Steamie zaplanowano na 24 stycznia 2022 r.