Powrót do świata Gothica, odmienionego po latach został wsparty playable teaserem, który udostępniono graczom, co stało się pretekstem do zadania kilku pytań. 43 111 ankietowanych (to zna znie więcej osób niż w wielu prezentowanych w klasycznych mediach wynikach ankiet) przeważającą liczbą głosów (94,8%) chce od THQ Nordic kontynuacji prac nad wskrzeszeniem Gothica.

Co ciekawe – w grupie ankietowanych przeważają osoby w wieku 22-27 lat (39,1%), drugą pod względem liczebności grupą są gracze 28-35-letni (31,6%). Na pytanie Die Hard Gothic Fan Yes or no? padło 85% odpowiedzi „Yes”. Biorąc pod uwagę, że grywalne demo udostępniono na Steamie posiadaczom Gothiców, Risenów i Elexa – taka odpowiedź była raczej oczywista. Ciekawostką jest fakt iż wielbiciele Gothica w większości przypadków grali również w pozostałe części serii, a ulubionym rozdziałem opowieści jest Gothic 2. 90,4% ankietowanych grało też w Wiedźmina (brak wskazania części), a 89,5% w gry z serii The Elder Scrolls. Popularny jest również Risen (80,5%), za to wielbiciele Gothica wykruszają się przy Falloucie (65,8%), Eleksie (55,5%) i Arcanii (40,9%). Zainteresowanie serią Dragon Age jest szczątkowe (0,3%). Preferowaną platformą dla ankietowanych jest PC, przeważająca część gra tez na klawiaturze i myszy. I zaledwie 16% graczy nie ukończyło Gothic Playable Teaser. Oprócz remake’u samego Gothica ankietowani oczekują także sequeli i prequeli gry. THQ Nordic podsumowuje ankietę jeszcze jedną informacją: studio otrzymało łącznie 23 688 komentarzy od graczy.

Pełne wyniki ankiety dotyczącej remake’u Gothica można znaleźć w tym miejscu. Gothic Remake zostanie wydany prawdopodobnie w 2021 roku.