Już można rejestrować się jako tester najnowszych śmigłowców bojowych, oczywiście na dedykowanej Comanche’owi stronie. Na powrót do życiatej serii niektórzy z nas czekali bardzo długo (od czwartej części, wydanej w 2001 roku).

Od tego czasu rzeczywistość świata gier komputerowych mocno się pozmieniała. Voxele zastąpiła grafika 3D z prawdziwego zdarzenia, a karty graficzne wspierają śledzenie promieni światła, symulację zjawisk fizycznych i tekstury w 4K.

Jaki będzie nowy Comanche? Oprócz widowiskowych walk w powietrzu, toczonych w misjach drużynowych (i prawdopodobnie kampanii dla jednego gracza) szykuje się wiele zmian w podejściu do wykonywania misji, bo naszej maszynce bojowej będzie towarzyszyć dron, za pośrednictwem którego rozwiążemy niektóre zadania bez angażowania własnego karabinu i marnowania rakiet. Już sam wstęp historyjki do nowej części Comanche’a podpowiada, że nie będzie łatwo, bo ci źli mają plany konstrukcyjne naszej bojowej zabawki.

W tym roku prawdopodobnie doczekamy się publicznej alphy i bety Comanche’a, na przyszły rok przewidziano publikację gry we wczesnym dostępie.