Nauczyciele i uczniowie, szykujcie miejsce na dyskach i szkolne komputery do grania w This War of Mine – lekcje już nigdy nie będą od tego momentu takie same jak wcześniej.

Ciekawych czasów doczekaliśmy. Właściwie This War of Mine, gra która wielokrotnie była zapowiadana jako uzupełnienie kanonu lektur – właśnie trafiła do odbiorców – polskich uczniów i nauczycieli. Co ciekawe, tuż po zakończeniu roku szkolnego, co pewnie przyczyniło się do większej liczby zaliczeń i zdanych matur. Teraz to nauczycielki i nauczyciele mają co robić i przy czym zawalać noce – bo This War of Mine nie wybacza błędów. Podobnie jak wojenna rzeczywistość. Archiwum z This War of Mine, wraz z broszurą informacyjną, scenariuszem lekcji języka polskiego oraz instrukcją dostępne są w tym miejscu. Przygotujcie się na niemal 3-gigabajtowe archiwum do ściągnięcia (This War of Mine Final Cut).

Oby za kilka lat gry były stałym elementem wyposażenia pracowni komputerowych, a rodzice i nauczyciele spędzali czas razem ze swoimi podopiecznymi!