Antywojenna strategia, opowiadająca o losach ocalonych w oblężonym mieście już 10 maja 2022 r. dostępna będzie na konsolach Xbox Series X i S oraz PlayStation 5.

Odświeżona wersja gry, zatytułowana This War of Mine: Final Cut, w dniu premiery pojawi się także w usłudze Xbox Game Pass. Poza oprawą w 4K i zmianami w interfejsie – dzięki którym szkicowana, surowa estetyka gry rezonuje mocniej niż kiedykolwiek – wersja Final Cut zawiera również wszystkie lokalizacje z gry podstawowej oraz This War of Mine: Stories, nowe zadania i wydarzenia, nowy klasyczny scenariusz i nową postać.

„Przesłanie i motyw przewodni This War of Mine stały się niestety brutalnie aktualne w ostatnich miesiącach. Wierzymy, że właśnie teraz, gdy wojenna rzeczywistość stała się codziennością dla bliskich nam ludzi, szczególnie ważne jest dalsze edukowanie i mówienie o losie, jaki spotyka w takich warunkach ludność cywilną. Jesteśmy dumni, że zbiórka charytatywnych funduszy za pośrednictwem This War of Mine pomogła nam wywołać falę spontanicznej pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. I mamy nadzieję, że This War of Mine: Final Cut pozwoli nam dalej szerzyć antywojenne przesłanie.” – Przemek Marszał, CEO 11 bit studios.

Trzy narracyjne epizody dodatkowe – This War of Mine: Stories – będą również dostępne na konsole Xbox i PlayStation, zarówno pojedynczo jak i w pakiecie. This War of Mine: Complete Edition zawiera natomiast podstawową grę ze wszystkimi DLC Stories.