Strategiczny symulator przetrwania w czasach wojny stworzony przez 11 bit studios nie tylko od z Final Cut zawojował konsole najnowszej generacji (w tym Xboxa Series X i S oraz PlayStation 5), ale może się również pochwali świetną sprzedażą.

Najnowsza edycja Final Cut to sumę poprawek i usprawnień, w tym dotyczących balansy rozgrywki, SI, sterowania i stabilności – to za jednym zamachem otrzymują posiadacze konsol Xbox Series S, X oraz PlayStation 5. Kompletna edycja zawiera również dodatkowa zawartość znaną z aktualizacji Anniversary Edition (trzy nowe lokacje, nowi NPC, scenariusz, dodatkowa, grywalna postać, a także nowe osiągnięcia) oraz sam Final Cut z grafiką 4K, zmianami w interfejsie, zremasterowanymi lokacjami z podstawowej gry i DLC. W zestawie All Expansion Pack gracze otrzymają zestaw złożony z The Little Ones DLC (dodający do gry postacie dzieci oraz trzy narracyjne opowieści, po raz pierwszy dostępne są na konsolach Microsoftu i Sony), Father’s Promise, The Last Broadcast i Fading Embers (wprowadzające do rozgrywki nowe mechaniki oraz skupione są na fabule, która dotykającej kolejnych moralnych i kulturowych aspektów przetrwania i wojennych dylematów). Za stworzenie scenariusza do The Last Broadcast odpowiada Meg Jayanth – znana z gry 80 Days.

“This War of Mine jest jednym z koronnych osiągnięć naszego studia. Nic więc dziwnego, że przykładamy do nie szczególną uwagę i na przestrzenii lat, odkąd posiadacze konsol po raz pierwszy mieli okazję się w niej zanurzyć, zmieniła się ona znacznie. Wraz z wersją Final Cut ulepszyliśmy każdy aspekt oryginału, a teraz, mając do dyspozycji potencjał nowych konsol, możemy zaprezentować najbardziej dopracowaną wersję naszego bestsellera.” – Bartłomiej Gwardiak, Lead Producer w 11 bit studios