Gra o okradaniu w drugiej odsłony ma wprowadzić do rozgrywki sporo usprawnień: od planowania po wykonanie akcji.

Thief Simulator miał dobre wyniki sprzedaży, więc trudno się dziwić, że doczekaliśmy się zapowiedzi drugiej części. Thief Simulator 2 trafi na konsole oraz PC, a nabywcy tytułu będą mogli cieszyć się licznymi usprawnieniami. Twórcy wyjaśniają, że dwójka będzie większa, lepsza, ładniejsza i bardziej ekscytująca. Poświęcono sporo czasu na analizowanie uwag dotychczasowych graczy, a do tego przygotowano trochę niespodzianek dla fanów serii.

Dostępne będą trzy zróżnicowane lokacje, rozbudowany system rozwoju umiejętności, a także ciekawe wyposażenie dla naszej postaci. Gra ma oferować rozgrywkę skupiającą się między innymi na cierpliwej obserwacji. Zamiast ślepo wbiegać do miejsca, które chcemy okraść, można będzie poświęcić czas na wcześniejsze zapoznanie się z terenem i potencjalnymi zabezpieczeniami. Później wystarczy sensownie zaplanować akcje kradzieży i cieszyć się doskonałą egzekucją swoich działań. Wiele osób myśli, że symulator złodzieja to tylko gra do chwilowych wygłupów, ale w rzeczywistości jest tu sporo miejsca na poważną, taktyczną rozgrywkę.

Thief Simulator 2 trafi na PC w 2022 roku. Premiera na konsole Xbox One, Xbox Series S i X, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch, odbędzie się w późniejszym terminie. Więcej informacji na temat Thief Simulator 2 znajduje się na oficjalnej stronie Steam.