Retro Games Ltd, firma odpowiedzialna za wprowadzenie na rynek nowej inkarnacji C64 (w wariantach mini i maxi – THEC64 Mini oraz THEC64), a także nowej wersji VIC-20 (TheVIC20) ogłosiła na swojej stronie konkurs na opracowanie gry na Commodore 64 lub Commodore VIC-20.

Oczywiście takiej, która zadziała również na kompatybilnych THEC64/THEVIC20 i THEC64 Mini – stąd i jednym z warunków jest obsługa gry wyłącznie za pośrednictwem joysticka, tak by bez problemu działała ona na Mini, pozbawionym klawiatury. Nagrodami (zgadliście), będą produkty Retro Games Ltd, czyli THEC64 i THEC64 Mini z joystickiem.

Zdecydowano się też na specjalne nagrody (jeśli twórcy dopiszą) w kategoriach wiekowych 14-17 lat oraz 13 i mniej lat. Prace można nadsyłać mailem lub udostępniać jako link do dysku w chmurze. Zgłoszenia będą przyjmowane od 6 listopada do 11 grudnia 2020 r. Ważne: wszystkie elementy gry muszą powstać w okresie trwania konkursu. Nie ma znaczenia w jakim języku zostaną napisane. Ma się rozumieć najlepsze produkcje trafią do kolejnych firmare’ów THEC64, THEC64 Mini oraz THEVIC20.

Swoją drogą – to ciekawe ilu dziś nastolatków potrafi tworzyć gry na C64.