Weteranom mikrokomputerowych zręcznościówek wystarczy jeden rzut oka na załączone ilustracje, by wykrzyknąć: „toż to stary dobry Cauldron!”. Ten Cauldron jest jednak nowy i jeszcze lepszy.

Obchodzący w tym roku 35. urodziny Cauldron od Palace Software ma miejsce w sercach wielu graczy. Mrożące krew w żyłach przygody wiedźmy rozprawiającej się z hordami nietoperzy oraz innych wrogów (a w tym nieprzyjaznym wiedźmom świecie groźne są nawet drzewa) i zbierającej składniki do magicznego wywaru złotymi zgłoskami zapisały się w historii elektronicznej rozrywki.

Autorzy The Witch spróbowali udoskonalić dawny hit, lecz nie przenieśli go na nowocześniejszą, oferującą większe możliwości platformę, lecz pozostali wierni ZX Spectrum! To interesujący zabieg i – co może zaskakiwać – sprawdził się. Jest to więc stara opowieść w odświeżonych szatach: z wygodniejszym sterowaniem, lepiej zbalansowanym poziomem trudności, ładniejszą grafiką i przede wszystkim fenomenalną muzyką umilającą zabawę. Wszystkie te elementy pozwalają z przyjemnością wrócić do przeboju sprzed lat i oczekiwać na podobną przeróbkę równie dobrego sequela.

Gra wymaga ZX Spectrum wyposażonego w 128 kB pamięci RAM, ale została udostępniona całkowicie za darmo.