Na moje szczęście nie jestem w stanie przemycić do tego wpisu fabuły Wanderera – z prostego powodu – jeszcze nie dotarłem do wszystkich możliwych zakończeń tej gry.

The Wanderer to zrealizowany minimalistyczne w stylistyce low poly symulator chodzenia z robotem w roli naszego bohatera. Świat gry jest pełen dziwnych, surrealistycznych miejsc – odwiedzimy zarówno regiony górzyste, cmentarzyska, jaskinie, jak i metropolie i więzienia. Nasza podróż sprowadza się do ruchu w jednym kierunku i przygodnych interakcji z przedmiotami i napotkanymi postaciami. Na swój sposób The Wanderer przypomina inny projekt opowiadający o podróży – Journey, jednak w świecie tej gry więcej jest słów i charakterystycznych postaci. Niewątpliwie to gra dla tych graczy, którzy docenią eksperymentalną stylistykę, okryta mrokiem fabułę i narrację przetykaną niekiedy prostymi zagadkami logicznymi.

Seiruzan – autor The Wanderera udostępnił grę za darmo w serwisie itch.io oraz na Steamie. Jeśli chcemy wesprzeć jego działania – możemy w ramach uznania zakupić soundtrack do gry.