Twin Drums – studio założone przez Allana Cudicio przygotowuje sandboksa, w którym zajmiemy się budową własnej wioski, kooperacją rozpisaną na społeczność graczy oraz taktycznymi, turowymi walkami.

Do tej pory The Wagandu Cronicles zaliczyło już zbiórkę funduszy na Kickstarterze oraz testy w formie zamkniętej wersji alfa. Gra RPG szykuje się do premiery w przyszłym roku, a my możemy na razie przyjrzeć się fragmentom rozgrywki oraz tworzeniu postaci zaprezentowanych w zamieszczonym zwiastunie filmowm.

Inspiracją dla powstania The Wagandu Cronicles były gry planszowe oraz okres pandemii, który utrudnił spotkania międzyludzkie w rzeczywistym świecie. Tworzony MMORPG skupia się na odgrywaniu ról oraz ma zapewnić przyjazną przestrzeń dla osób przyzwyczajonych do rozgrywek w gry fabularne. Stylistyka świata Wagandu czerpie wzorce z przedkolonialnej Afryki, dodając elementy fantasy i wprowadzając do rozgrywki czary oraz magię. Dostrzeżemy m.in. odniesienia do wielu narodów afrykańskich, w tym z Nigerii, Ghany, RPA, Mali, Kongo i Kenii. Podczas zabawy możemy spodziewać się rozwoju postaci, własnej wioski oraz zmian związanych z ewolucją osady. Do tego tradycyjnie rozwinięte drzewka umiejętności i systemów rzemieślniczych oraz znaczący wpływ naszych działań na świat i ekosystem. Postawiono na stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla graczy, a więc możemy raczej liczyć na współpracę z innymi, a nie na rozwiązania siłowe. Kluczem do zrozumienia zasad rozgrywki ma być różnorodność i odejście od etnonacjonalizmu. Szczegółowe informacje na temat gry dostępne są na stronie projektu.