Zaczęło się niewinnie – od pendrive’ów zagubionych w trawie na Pixel Heaven. Później projekt gry detektywistycznej Borka rozrósł się do rozrywki w formie sprzedawanego w kopertach ze zdrapką i pendrive’em w komplecie.

Teraz USB Stick Found in the Grass szykuje się do podboju Steama w cyfrowej formie. Wprawdzie na zgubiony pendrive Borka będzie jedynie wirtualny, a jego premiera dopiero w przyszłym roku, my jednak już teraz obejrzeć zdjęcia, a i pewnie niebawem zwiastun filmowy i scenę odnalezienia pendrive’a w trawie, zagrany przez Borka i Mantisa (to trochę tak jakby niepozornej postury detektyw spotkał T-Rexa). I tak to już w tym gemedevie jest – piszesz sobie giereczki, później gubisz pendrive’a i zostajesz gwiazdą na ledowym ekranie. Szczegóły na profilu FB Pendrive’a Znalezionego W Trawie oraz na stronie Steam projektu. Można już dodawać do listy życzeń.

Z zapowiedzi filmowej wiemy, że cała ta afera zaczyna się od telefonu inspektora Szczebrzyka, potem jest o majowym zamieszaniu, psie tropiącym, jajkach, prezerwatywach po i znalezisku Maćka. Oj będzie się działo.