Nadciąga potężny nekromanta, który zmieni porządek świata. Tym nekromantą jest bohater The Unliving – czarnoksiężnik przewodzący legionem nieumarłych, chcący przeciwstawić się śmierci.

Prowadząc swoją armię do zwycięstwa, spróbujemy rozwikłać tajemnicę nekromancji i podbić niezbadane ziemie. Dynamiczny RPG akcji typu roguelite deweloperów RocketBrush Studio da nam szansę wskrzeszać zmarłych i zamieniać napotkanych wrogów w upiornych sługów. Przejdziemy przez miasta pełne mrocznych stworzeń i groźnych bossów robiąc wszystko, aby odnieść jak najmniej obrażeń, inaczej śmierć spowoduje, że powrócimy do pierwotnego miejsca naszej podróży. Ta będzie zaludniona całą gamą bezcennych artefaktów, sekretnych pomieszczeń oraz szkodliwych pułapek. Postaramy się je sprytnie ominąć i odblokować dostęp do miejsc z rzadkimi przedmiotami i specjalnymi uzdolnieniami. A co najważniejsze odkryć kto tak naprawdę pociąga za sznurki w tej historii o wszechwładnym nekromancie.

„Nekromancja jest rdzeniem naszej opowieści. Jest ona głęboko osadzona w strukturze świata The Unliving, osobistej historii bohatera i innych postaci. Motyw władania zakazaną mocą inspiruje nas przy budowie świata gry.” – deweloperzy RocketBrush Studio

Premiera The Unliving nastąpi 26 października 2021 we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).